Obsługa klienta: tel.: 22 836 80 80, fax: 22 836 80 81, e-mail: ksiegarnia@wydawnictworemedium.pl

ABC przeciwdziałania przemocy w rodzinie - diagnoza, interwencja, pomoc

Autor: Dorota Jaszczak-Kuźmińska, Katarzyna Michalska
ISBN: 978-83-64000-15-7
Ilość stron: 109
Ocena: Nie ma jeszcze oceny Email
Cena sprzedaży brutto: 16,50 zł
Cena podstawowa brutto: 16,50 zł
Cena sprzedaży netto: 15,71 zł
Kwota podatku: 0,79 zł
  • Opis publikacji
  • Opinie

Książka adresowana jest do osób, które pracują w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w szczególności do zespołów interdyscyplinarnych, grup roboczych, członków gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, a także konsultantów w punktach informacyjno-konsultacyjnych. Stanowi doskonałe połączenie wiedzy prawnej i psychologicznej.

Autorki wnikliwie opisują mechanizmy przemocy w rodzinie oraz analizują sytuację psychologiczną osób doznających przemocy – zarówno dorosłych, jak i dzieci. Omawiają także sposób funkcjonowania sprawców przemocy. Autorki przy użyciu konkretnych przykładów podpowiadają, w jaki sposób pracować z klientami doświadczającymi przemocy i jak wzmacniać ich motywację do zmiany.

W publikacji zostały również omówione zagadnienia interdyscyplinarnej współpracy służb – w szczególności w kontekście realizacji procedury „Niebieskie Karty” oraz pracy w zespołach interdyscyplinarnych i grupach roboczych.

W „ABC przeciwdziałania przemocy w rodzinie (...)” Czytelnik znajdzie również szereg praktycznych informacji oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania i problemy, z którymi spotykają się osoby prowadzące w środowiskach lokalnych działania na rzecz ochrony rodzin przed przemocą.

Obowiązkowa lektura dla osób zaangażowanych w przeciwdziałanie przemocy w rodzinie! 

 

 

 

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

Zaloguj się lub utwórz konto