Obsługa klienta: tel.: 22 836 80 80, fax: 22 836 80 81, e-mail: ksiegarnia@wydawnictworemedium.pl

Poza paradygmatem abstynencji - ograniczanie picia alkoholu jako cel terapii

Autor: Jadwiga Fudała
ISBN: 978-83-64000-53-9
Ilość stron: 112
Ocena: Nie ma jeszcze oceny Email
Cena sprzedaży brutto: 22,00 zł
Cena podstawowa brutto: 22,00 zł
Cena sprzedaży netto: 20,95 zł
Kwota podatku: 1,05 zł
  • Opis publikacji
  • Opinie

Program ograniczania picia to bardziej szansa niż zagrożenie w dotychczasowej praktyce terapeutycznej – twierdzi Jadwiga Fudała w swojej książce „Poza paradygmatem abstynencji. Ograniczanie picia alkoholu jako cel terapii.” 

 Autorka nie odżegnuje się od abstynencji jako celu terapii tam, gdzie pacjent taki cel akceptuje, ale wyraża także zgodę na pracę terapeutyczną z klientem, który ma inny pomysł na swoje zdrowienie. Gotowość towarzyszenia pacjentowi w takiej pracy, reflektowanie z nim aktualnych doświadczeń związanych np. z ograniczaniem picia może być bardzo wspierająca i prowadzić pacjenta do podjęcia terapii w kierunku abstynencji. To bardzo ważne, ponieważ pozwala na zachowanie w relacji terapeutycznej tak ważnej cechy jak autentyczność.

Autorka pisze swoje książki zawsze zrozumiałym językiem, zawsze wychodzi z konkretnymi propozycjami, które mają swoje naukowe uzasadnienie, dlatego też polecam tę publikację wszystkim terapeutom uzależnień oraz osobom zainteresowanym programami ograniczania picia.

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

Zaloguj się lub utwórz konto